Adventure Quest World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Flood nedir ?

YazarMesaj
FireHeart
Admin
Admin

Rep Gücü : 61

Flood nedir ? Empty
MesajKonu: Flood nedir ?   Flood nedir ? EmptyPtsi Haz. 07, 2010 3:56 pm

Evet arkadaşlar;
Eğer niye bu mod bana kızdı. Floodda nedirkine diyosan alttaki kısa hatırlatmayı oku.
Flood kendi mesaj'ından sonra mesaj gelmemiş ise senin tekrar oraya mesaj atmandır. 1 olsun, 2 olsun veya daha fazla olsun farketmez.

Neden yasaktır?

Görüntü kirliliği ve forumda yavaşlamaya neden olduğu için.

Flood internet aleminde farklı anlamlara gelmektedir. Bir webmaster gözüyle bakarsak flood; kısa zamanda fazla sayıda bağlantı kurarak siteye zarar verme anlamını taşır.

Chat ve Irc ortamında ise aynı mesajı tekrar tekrar veya boş mesajları sık sık göndererek sohbet ortamının bozulması olarak tanımlanabilir.

Fakat forum ortamlarında floodun biraz daha değişik bir açıklaması var. Forum sitelerinin mantığı "beraber" konuşmak bazı fikirleri tartışmak vs... üzerine kuruılan mesajlaşma sistemleridir. Bu mesajlaşma sistemi instant mesajlaşmaya (chat, msn, icq gibi...) benzemez.

Forum sitelerinde "bireye" değil tüm forum kullanıcıları geneline hitap etmek önemlidir. Forum içindeki konuların erişilebilmesi ve okunması kolay ve hızlı olmalıdır. Öncelikle Chat ile Forum kavramlarının ayırtedilebilmesi açısından bu açıklamayı yapmayı uygun buldum.

..!Yönetim Kurulu!..
http://aqwmekani.yetkinforum.com

Flood nedir ?
1 sayfadaki 1 sayfası